top of page

חיסון הקורונה של פייזר בטוח לשימוש

ד"ר בני דוידזון מנהל המערך הרפואי של למענכם מסביר.

author |

ד"ר בני דוידזון מנהל המערך הרפואי של למענכם

3.2.21

חיסון הקורונה של פייזר בטוח לשימוש
"כפי שכתבתי בעבר וכפי שכתבו רבים וטובים, התרופה היחידה כנגד מחלות נגיפיות היא התרופה המונעת בדמות חיסון. במידה והדבקה כבר חלה לפני החיסון, החיסון מקטין משמעותית את חומרת המחלה. אלה עובדות מדעיות שהוכחו מעבר לכל ספק וכל בר דעת לא ייתווכח עליהן. כך נפתרו סכנות קיומיות לאנושות, בדמות אבעבועות שחורות, חצבת, אדמת, פוליו ועוד ועוד. כעת על הפרק נגיף הקורונה שהצליח להשבית את העולם במשך שנה. לשמחתנו, המוח האנושי יצר חיסון בטוח ואמין, בתוך פרק זמן שיא שהתחייב מן המציאות. לצערי ולא ממש במפתיע, התפתחה גישה שוללת חיסונים שניתן לחלק אותה לשני חלקים. החלק הראשון, ההזוי והמבוסס על דעות קדומות או אמונות קונספירציה או על סתם רוע לב, ראוי לכל גינוי. אין כל בסיס לשמועה ששיטת התקשורת 5G גרמה לקורונה כפי שאין שחר לשמועה שמדובר בתכסיס פוליטי להשגים בקלפי, בדיוק כמו השמועה שאין חיסון אלא בקבוקונים עם מים בלבד. אין למעשה כלי להזים דעות אלה שכן אין להן כל בסיס מדעי או עובדתי ועל כן, השומע הנבון צריך להתעלם ולבטל אותן, בדיוק עקב היות דעות אלה משוללות יסוד.
החלק השני והחשוב יותר, מבטא חשש מן החיסון עקב חוסר ידע או חוסר הסברה ועם דעות אלה קל מאוד להתמודד.
החשש הנפוץ ביותר נובע מן המחשבה שהחיסון עלול בעצמו לגרום להדבקה ותחלואת קורונה. חשש זה נובע מן הידע הכללי שחיסונים נגד נגיפים המבוססים על הזרקת נגיף מומת או מוחלש, כדי שהגוף יפתח נגדו נוגדנים. דעה זאת הופרכה בעשרות עבודות מחקר שהוכיחו שמאז המצאת החיסונים השונים, לפני למעלה ממאה שנים, מעולם לא הופיעה במחוסן המחלה נגדה חוסן. הסיבה ברורה שכן הוירוס המוחלש או המומת כשמו כן הוא והוא טופל כך כדי לא לגרום למחלה אלא להתחסן כנגדה. על אחת כמה וכמה באשר לחיסון העכשווי. חיסון זה מבוסס על מחשבה גאונית על פיה מוזרק לגוף RNA שליח, כלומר תרשים או הוראות ייצור לגופיף בתא האנושי הנקרא ריבוזום. החיסון מכתיב לריבוזום ליצר חלקיק חלבוני אשר הוא העתק מדויק של חלקיק חלבוני הנמצא בעטרה של הנגיף. החלקיק הזה, מבנהו זר לגוף האדם ועל כן, מיד עם יצירתו מנגנוני ההגנה של הגוף משמידים אותו וגם מייצרים נוגדנים נגדו. כך, כאשר הגוף שלנו יזהה גורם הנושא חלקיק זה, שבמקרה זה נגיף הקורונה, הוא יפעיל נגדו את המערכת החיסונית והנוגדנים שנוצרו קודם. על פי שיטת חיסון זאת לא מוחדרים לגוף נגיפים, לא חלשים ולא מומתים ואין כל סיבה אפילו לחשוש מהדבקות מן המחלה.
תופעות הלוואי הן חשש נוסף. אין ספק להחדרת חומר לגוף מעורר חשש מתופעות לוואי אבל תהליך אישור החיסון לבני אדם כולל בתוכו שלושה שלבים אשר בסיומם, מספר עשרות אלפי אנשים חוסנו ולאחר מעקב בן לפחות שלושה חודשים, מתגלות כל תופעות הלוואי והן מוצגות בפני הגוף הממלכתי אשר יאשר (או לא ) את השימוש בבני אדם, לפי אמות מידה מחמירות של יעילות ובטיחות. לאור זאת ברור שתופעות הלוואי של חיסון הקורונה של "פייזר", הן נדירות וכוללות כאב מקומי קל בן מספר דקות ועד יממה, תחושת חולשה קלה או כאבי שרירים למשך עד יממה ולעיתים, חום לא גבוה וגם זאת לעיתים רחוקות ורק לאחר החיסון השני כעבור שלושה שבועות. לסיכום, כל תופעות הלוואי הן קלות, לא מסוכנות, נדירות וחולפות תוך שעות עד יממה.
חשש נוסף נובע מן העובדה הנכונה לפיה ההגעה והאישור לחיסון היט בסדר זמנים קצר ביותר בניגוד לתחזיות של כל "המומחים". המשמעות לכאורה היא שנעקפו פינות של בטיחות כדי להגיע מהר לחיסון מאושר. דעה זאת אינה נכונה. אכן החיסון אושר לאחר מעקב של שלושה חדשים בלבד. אבל, ניסיון העבר עם כל החיסונים שפותחו במאה השנים האחרונות מוכיח ללא ספק שלא מופיעות תופעות לוואי מאוחרות ללא רמז מוקדם במהלך חודשי המעקב הראשונים. כלומר, החיסון פותח בקצב רגיל אך אושר בקצב מזורז ולמרות זאת, אין כל ספק שהחיסון בטוח למרות הקצב המזורז.
המסקנה הסופית המתחייבת היא שאין כל בסיס עובדתי או מדעי לטענות נגד החיסון ובוודאי שאין לאפשר לרעיונות הזויים, אמונות טפלות ותיאוריות קונספירציה למנוע מן הציבור להתחסן ולחסל אחת ולתמיד את האירוע החמור ביותר שידעה האנושות מאז מלחמות העולם במאה שעברה."
Experts on Speed Dial

Experts on Speed Dial

Function preservation during brain surgery

Function preservation during brain surgery

From the cancer research to the war against COVID-19

From the cancer research to the war against COVID-19

For our sake: Fighting Covid-19

For our sake: Fighting Covid-19

A collaboration between Lema'anchem organization and the University of Ariel

A collaboration between Lema'anchem organization and the University of Ariel

Medical guidance - making the journey better

Medical guidance - making the journey better

לבן-צר-לוגו-חדש.png
%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%95-%D7%9C%D7%9E%D7
bottom of page