ארגון למענכם מבית מפליא לעשות פועל למען אלפי חולים בישראל שזקוקים להכוונה ולחוות דעת, אך אין ידם משגת, ומעניק להם יעוץ והכוונה מקצועיים ללא עלות שהופכים את מסעם הסבוך לפשוט ולידידותי יותר, ומקדמים אותם לקראת מענה רפואי טוב יותר. 

אבחון של מחלה קשה מלווה בהצפה של מידע רפואי מורכב הכולל מושגים רפואיים לרבות בדיקות ותרופות לא מוכרות וכן הנחיות מעורפלות באשר להמשך הטיפול. וכך חולים רבים, שעוד בקושי מעכלים את הבשורה הקשה על מצבם הבריאותי, מוצאים את עצמם חסרי אונים ואובדי עצות. אנחנו החלטנו להיות שם למענם, לפזר את הערפל ולכוון אותם לטיפול רפואי טוב יותר, בשירות מקצועי ללא כל עלות ובהתנדבות מלאה.

 

למה נדרש הייעוץ הרפואי?

החולים ובני משפחתם נאלצים לבצע אין-ספור ההחלטות כבדות משקל, אך פנייה למומחה הלא נכון, הסתפקות בחוות דעת אחת, סנכרון לא נכון בין הרופאים המטפלים במתן הטיפול התרופתי או פשוט התמודדות עם מידע חסר והסתמכות על מקורות לא אמינים, עלולים להוביל לא רק לתחושת תסכול רבה אלא להשפיע באופן דרמטי על מצבם הרפואי.

חולים אלו זקוקים לאיש מקצוע שיוכל ללמוד את התיק הרפואי שלהם, לשבת איתם בנועם, להסביר מה עליהם לעשות ומהי המשמעות של כל טיפול, תוצאה או בדיקה נדרשת, אדם שידע להצליב בין כל הנתונים הרפואיים ולהפנות אותם למומחה הנכון או לחוות הדעת הנוספת, מישהו שילווה אותם יד ביד לאורך המסע הלא פשוט שלהם.

מערך הייעוץ של למענכם מבית עמותת מפליא לעשות

למענכם מבית עמותת מפליא לעשות, בראשות היועץ הרפואי הרב יוסי ערבליך, הוקם לעצם מטרה זו, ומעניק ייעוץ רפואי לחולים ולבני משפחותיהם ללא כל תמורה. בנוסף לייעוץ הרפואי, בשנים האחרונות הרכיב למענכם מבית עמותת מפליא לעשות מאגר של יועצים מבכירי הרופאים בארץ שמכירים לעומק את דרכי ההתמודדות עם הבירוקרטיה הרפואית בישראל. מטרתם של היועצים לסייע לחולים שפונים לארגון ומתמודדים עם שלל מצבים רפואיים שונים, בכל שלבי המחלה. יועצי הארגון נותנים מענה לחולים שאין ידם משגת בקבלת ייעוץ רפואי בתשלום, חולים מכל קשת הגילים ומכל רחבי הארץ, ללא הבדלי דת, גזע ומין, שמבקשים סיוע ונתקלים במהמורה אחר מהמורה. היועצים מדריכים אותם ואת בני משפחתם באופני הטיפול, מציגים בפניהם את הגישות הטיפוליות הקיימות והחדשניות ביותר ומפנים אותם למומחים הרלוונטיים.

בעולם הרפואי שהולך ומשתנה בקצב מהיר, אנו בלמענכם מבית עמותת מפליא לעשות עושים ככל שביכולתנו כדי להישאר 'עם האצבע על הדופק'. אנו מקיימים סיורים קבועים בבתי החולים המובילים בישראל ובעולם ולומדים על השינויים במערכת הבריאות.

כיצד מתבצע הייעוץ?

כל אדם שנזקק לייעוץ רפואי מוזמן לפנות אלינו בטלפון מספר: *6884 או מחוץ לארץ בטלפון 9723-9799099+ ולקבל מענה אנושי בכל שעה ביום ובלילה. ניתן לפנות אלינו גם בדוא"ל: info@lmc.org.il ובטופס ההפניה שבאתר.

יצירת הקשר הראשוני: מרגע הפנייה הראשונה אלינו נבקש מכם שתמסרו לנו את כל המידע הרלוונטי על המצב הרפואי, על סדר גודל הבעיה ועל הדחיפות הנדרשת. במקרים שונים נוכל להפנות אתכם כבר בשיחה זו לגורמים הרלוונטיים, ובמידת הצורך נקבע לכם פגישה עם אחד מהיועצים שלנו.

פגישה עם יועץ: לפני בואכם לפגישה תתבקשו לשלוח אלינו את כל המידע הרלוונטי לרבות התיק הרפואי המלא ועוד מסמכים נלווים. מרגע זה היועץ למעשה ינהל את התיק הרפואי שלכם. הוא יבחן את המידע הקיים, יצליב במידת הצורך מידע בין רופאים או מכונים רלוונטיים וימליץ לחולה על הצעדים הנדרשים, כל זאת על סמך הידע והניסיון האישי שלו והידע הנצבר של למענכם מבית עמותת מפליא לעשות. במקרים דחופים מאוד, נעשה כל שביכולתנו כדי לסייע לחולה לקבל את המענה הרפואי בהקדם האפשרי. חשוב להדגיש כי כל מהלך הפנייה מתבצע תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה למען פרטיות החולה ובני משפחתו.

רופאים 'במילואים': נוסף על צוות היועצים שלנו, במקרים מורכבים שבהם נדרשת חוות דעת בתחום ספציפי, עומדים לרשות הארגון צוות רופאים 'במילואים'. כ-70 רופאים מומחים בעלי שם עולמי מכל רחבי הארץ ומהעולם המתמחים בתחומים שונים ומסייעים באבחון ובייעוץ למקרים מורכבים.

ליווי מלא לאורך כל הדרך

יותר מכל חשוב לנו להקל על החולה ככל הניתן מהעול שהוא נושא על כתפיו, ולהעניק לו תחושת ביטחון מתוך ידיעה ברורה שאנו נמצאים כאן למענו. כל יועץ אצלנו המקבל מקרה רפואי אחראי עליו באופן אישי ומלווה את החולה לאורך כל הדרך מרגע הפנייה. יועצינו מקשיבים לחולים בסבלנות וברגישות רבה מתוך דאגה אמיתית, ושומרים איתם על קשר לאחר סיום הייעוץ כדי להתעדכן במצבם.

כשאנו שומעים את תגובות החולים אנחנו מבינים שעשינו משהו טוב למענם, הם מספרים לנו שהם מרגישים כי סוף כל סוף הצליחו לקבל את התשובות שציפו להם, שתוך זמן קצר כל המידע המעורפל הפך לגלוי וברור, ושהוסר מהם נטל נפשי כבד.

בקרו אותנו

השותפים שלנו

מפת האתר

אגודת

למענכם מבית עמותת מפליא לעשות