top of page

יוסי ערבליך |

יו"ר כבוד ומייסד ארגון למענכם

db6a9393-3f04-4c09-9f52-eeda3b0d16c1.jpg

יוסי ערבליך, יו"ר כבוד ומייסד ארגון למענכם – מפליא לעשות, תושב בני ברק, נשוי ואב ל-6 ילדים.

שנים של עבודה בצמוד לבכירי משרד הבריאות בישראל, ורקימת קשרים טובים עם מנהלי בתי החולים ואושיות מפתח בתחום, הפכו את יוסי ערבליך לאחת מהדמויות החשובות בישראל ובעולם בתחום הליווי הרפואי. לאורך הקריירה שלו טיפח יוסי ערבליך חיבה רבה לענף הבריאות וגילה רצון לחקור עוד ולהעמיק את הידע שלו כדי לסייע לכמה שיותר חולים בישראל לקבל טיפול טוב יותר. אך היה אירוע אחד שדחף אותו להקמת מערך הייעוץ הרפואי, כשדודו האדמו"ר מפינסק קארלין חלה ונזקק לניתוח מורכב. יוסי ערבליך, שלקח לידיו את הטיפול בתיק הרפואי של דודו, מיד נשאב לתחום והחל לפעול למען חולים אחרים.

בשנים הראשונות יוסי ערבליך עוד לא מיסד את פעילותו ועשייתו עברה מפה לאוזן. באותם שנים עוד ועוד חולים ביקשו לקבל חוות דעה שנייה או סיוע באבחנה רפואית, וככל שהדרישה גברה, קשה היה לסייע לכל הפונים ורבים נותרו ללא מענה. יוסי ערבליך ראה את המצב שנוצר וכאב אותו, הוא ביקש לייצר מוקד שאפשר יהיה לסמוך עליו, שכולל בתוכו את הרופאים הטובים ביותר, כך שכל הכוונה, ניתוח תיק רפואי או ייעוץ אחר יוענקו רק לאחר שרופאי העמותה יהיו מעורבים בתיק. יוסי  ערבליך החליט למסד את שירותיו וכך נולדה למענכם – מפליא לעשות.

הרעיון שעמד מאחורי למענכם – מפליא לעשות הוא להעניק ייעוץ מקצועי שפועל בצמוד לצוות רפואי ללא כל תמורה, תוך מתן שירות נעים ואדיב. לצורך כך הוא גייס אנשי מקצוע מדרגים בכירים לרבות מנהלי בתי חולים ופרופסורים בעלי שם שאיתם יצר קשרים לאורך השנים, ובמקביל הכשיר יועצים רפואיים נוספים שיעניקו מענה מהיר ככל האפשר. עוד החליט יוסי ערבליך להקים צוות רופאים 'במילואים' שיתנדבו על בסיס זמן פנוי לטיפול בתיקים מורכבים הדורשים את עיניהם של מומחים בתחומים ספציפיים. כ-70 רופאים מרחבי הארץ והעולם הביעו נכונות לסייע למערך.

יוסי ערבליך מאמין כי ככל שהידע על הטיפולים, הבדיקות והרופאים יהיה רחב יותר, כך אפשר יהיה להעניק ייעוץ טוב יותר, ולכן הוא מקפיד לצאת שבוע אחר שבוע לסיורים במחלקות בתי החולים בישראל, להכיר את הנפשות הפועלות והיכולות של כל מחלקה ומחלקה, ללמוד למי יש את הטכנולוגיות הכי מתאימות, המיומנויות הטובות, מי נמצא כרגע בעומס ומי פנוי, למי יש גישה טובה יותר לאוכלוסיית המבוגרים, מי זמין יותר לטיפול בחולי סוכרת ולהיכן מגיע מומחה מחו"ל בעל שם עולמי שיכול לסייע למי מפוני העמותה. ובעוד שבישראל ישנם מספר מומחים הנחשבים לאוטוריטות בתחומם, התורים לאותם מומחים הולכים ומתארכים, ובמקביל יש רופאים צעירים רבים, מוכשרים וטובים, ופעמים רבות גם מנוסים מאוד, אך הם אינם מוכרים מספיק. יוסי ערבליך תר אחר אותם מומחים כדי שאפשר יהיה להפנות מטופלים גם לרופאים אלו ובכך הוא מסייע לחולים לקבל את המענה הרפואי הטוב ביותר ובמהרה, ובד בבד להוריד את הלחץ מאותם אוטוריטות ומהמערכת הבריאותית בכלל.

במקביל לכהונתו כיושב ראש למענכם – מפליא לעשות, פועל יוסי ערבליך למען סקטורים נוספים בתחום הבריאות ובשנה האחרונה יזם את השלוחה הראשונה באזור המרכז של המוסד הירושלמי הוותיק מש"י. מוסד מש"י פועל למעלה מ-20 שנה ומעניק מענה חינוכי ושיקומי לילדים בעלי מוגבלויות מגיל 6 חודשים ועד גיל 21. הביקוש הגדול מצד משפחות לילדים בעלי מוגבלויות, והקושי של משפחות מאזורים מרחוקים מירושלים להגיע למסגרת החינוכית הובילו להקמת בית הספר הראשון של מש"י מחוץ לירושלים בשיתוף עם למענכם – מפליא לעשות. בשנת הלימודים תש"ף החלו תלמידי כיתה א את לימודיהם בבית הספר החדש בבני ברק שכולל אנשי חינוך המתמחים בהוראת חינוך מיוחד לצד צוות שיקומי וטיפולי, פסיכולוגים, פיזיותרפיסטים וכיוצא בזה.       

bottom of page