למען החלמתכם

החטיבה הרפואית

החטיבה הרפואית של 'למענכם' היא חוד החנית של הפעילות הציבורית בארגון. בראש החטיבה ניצב הרב יוסף ערבליך - יו״ר הארגון, יועץ רפואי בעל ותק של למעלה מ-20 שנה ודמות מוכרת בקרב בכירי מערכת הרפואה בישראל, מנהלי בתי חולים, רופאים ומנתחים - כמו גם ברבים מבתי החולים הנחשבים בעולם.

כמו שאר פעילויות הארגון, גם חטיבה זו הוקמה מתוך רצון לסייע במקומות שבהם לא נמצא מי שיסייע. המצב כיום הוא שיש אלפי חולים בישראל המבקשים לקבל הכוונה וייעוץ, חוות דעת נוספת או סיוע במאבק בבירוקרטיה - אך נתקלים במשוכה של ממש: חוסר הכרות עם כל הערוצים הרפואיים הרלוונטיים או חוסר ידע מספק, כמו גם יועצים המסוגלים לסייע – אך בשל מספרם המועט מתקשים לעמוד בקצב הפניות.

 

מסיבה זו החליט ארגון 'למענכם' להכשיר את דור היועצים הבא ולהקים מאגר מסודר של יועצים. כחלק מההכשרה לומדים היועצים דרכים להתמודדות עם הבירוקרטיה הרפואית, רוכשים כלים למתן סיוע וייעוץ לחולים ומגבשים קשרים עם גורמים רפואיים חשובים – כדי שבסופו של יום הם ידעו לתת מענה מקצועי, להנחות את החולים ואת בני משפחותיהם, להבין את משמעותן של תוצאות הבדיקות, להפנות למומחים בכל תחום – ולהפוך את המציאות הקשה שאליה נקלעו החולים לפשוטה וידידותית יותר למען חולי עמך ישראל.

על מנת לעמוד בשליחות הכל-כך חשובה הזו, מקפידים ראשי 'למענכם' לקיים באופן קבוע סיורים בבתי חולים ברחבי הארץ ובעולם כדי ללמוד מקרוב על שינויים ועדכונים וכדי לטפח את מערכת היחסים עם המערכת הרפואית. כמו כן מבססת החטיבה שיתופי פעולה עם ארגונים המסייעים לילדים חולים ולבעלי נכויות ולקויות - ואף מעניקה תרומות למיזמים ייחודיים.

והתוצאות ניכרות לעין: חולים הנעזרים ביועצי הארגון כבר לא נאלצים להמתין זמן רב לקבלת מידע או תשובות לשאלותיהם, הם נהנים ממעקב ומליווי צמוד, וחלק מהעול הנפשי והפרקטי הכרוך במחלתם מוסר מעל כתפיהם. למותר לציין כי הייעוץ וההכוונה ניתנים על ידי החטיבה הרפואית תוך שמירה על דיסקרטיות והקפדה על פרטיות החולה.

 

למען הילדים

כחלק מפעילות המחלקה הרפואית של 'למענכם', מתקיים שיתוף פעולה עם גופים המסייעים לחולים. בין היתר, באמצעות תמיכה במרכזי שיקום בהם מטופלים ילדים בעלי מוגבלות, ותומך במיזם המעניק לילדים כלים לתקשורת תומכת חליפית, ומאפשר להם לתקשר עם הסביבה, ללמוד ולשחק.

כמו כן מסייע 'למענכם' ברכישת מיכשור רפואי ייעודי לילדים חולי סרטן המסוגל להקל על סבלם ולאפשר להם להגיע אל הטיפולים הקשים נטולי חששות ולשוב ממנו מחוייכים עד כמה שניתן.

דברי הוקרה וברכה ממנהל בית החולים שניידר:

מסגרת
לנוער נושר
ייעוץ נישואין
לזוגות צעירים
מימון אבחונים וטיפולים רגשיים
סיוע
בצורכי החג
בית חם
לאלמנות